Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna -1..5°C
  lorts
Homme -1..5°C
  lorts
Ülehomme 0..4°C
      est   eng  
 
esmaspäev 10. detsember 08:08
Esilehekülg Maakonna info Haridus Ettevõtlik haridus

Ettevõtlik haridusEttevõtlusteater kutsus ettevõtlikke noori kaasa mõtlema

Teisipäeval, 8. jaanuaril leidis Rakvere Reaalgümnaasiumis aset Ettevõtlusteatri etendus-seminar. Projekti üheks partneriks oli ka Lääne-Viru maavalitsus.

 

Etendus-seminaril kandis kooliteatri Karla näitlejad ette sketšid, mis käsitlesid ettevõtluses esinevaid situatsioone. Õpetliku näitemängu aluseks on Eesti tehnoloogiaettevõtte AS Yoga lugu ja stsenaarium on koostud fokusseeritud süvaintervjuude käigus kogutud materjali põhjal. Etenduse stsenarist ja lavastaja Heiti Pakk Ugala Teatrist kommenteeris ettemängitut ning pakkus välja võimalikke lahendusi. Valmiva õppematerjali kasutamise võimalusi igapäevases õppetöös selgitas Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli lektor Diana Tandru.

Rakvere Ametikool koos partneritega töötab välja uut ettevõtlikkuse ja ettevõtluse õpetamise metoodikat. Ettevõtlusteatri eesmärgiks on anda noortele võimalus näha ja mõista väljakutseid, mis ootavad ees ettevõtlusega alustamisel ja kiire kasvu perioodil. Hasartmängumaksu Nõukogu ja partnerite toel valmib uus, muutuvat keskkonda arvestav ning noori köitev lähenemine ettevõtlikkuse ja ettevõtluse õpetamisele koolis ning kõrgkoolis. Valmiv metoodika loob võimaluse soovi korral oma kooli Ettevõtlusteater maha mängida.

Ettevõtlusteatri pilootetendus toimus 9. detsembril 2012. aastal Pärnus Strand Konverentsikeskuses meelelahutus- ja koolitussündmuste sarja ENTRUM ÖÖsessioon „Tegutsen arukalt!" raames. Ettevõtlusteatri „Tark maja - tark äri" pilootetendust jälgis ÖÖsessiooni teisel päeval pea sada silmapaari üle Eesti. Noorte ülesastumisele lisasid väärtust AS Yoga ühe asutaja Priit Vimbergi selgitused ja nõuanded.

Ettevõtlusteater on suunatud kõrg- ja rakenduskõrgkoolide tudengitele, gümnaasiumide ja ametikoolide õpilastele. „Edu teile, igavesed hullud!" on vaid üks mõttetera, mis jääb kõlama Ettevõtlusteatri stseenist, kus edasiminek tundus noore ettevõtja jaoks võimatu, kuid tagasitee puudus.

Öösessiooni pilootetendust ja 8. jaanuari etendus-seminari filmiti, lisanduvad juhendmaterjalid ja teooria ning alates järgmise aasta veebruari keskpaigast on Ettevõtlusteatri materjal kahe õpiobjektina netis tutvumiseks.

 

ERR uudis Ettevõtlusteatri etendus-seminarist: http://uudised.err.ee/index.php?06269840.

 

Lisainfo: Piret Põld, piretpold@gmail.com

 

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee