19.09.24

1. oktoober AIRE koolitus: „Tehisintellekti arendamine tööstusettevõtetes" (Rakvere)

 

Kuupäev: 1. oktoober
Kell: 09:00 – 16:00
Asukoht: AQVA Hotel & Spa
AIRE koostöös VIROL'iga korraldab Lääne-Virumaa ettevõtlusnädala raames koolituse tööstusettevõtetele 2024 sügisel Rakveres. 1.oktoobril toimub tehisintellektiteemaline koolitus tööstusettevõtetele laiendamaks teadmisi, millistes protsessides tööstusettevõttes tehisintellekti rakendada saab.
 
RegistreerimineKoolitusele registreerumise tähtaeg on 20. september.
Registreeru koolitusele siin
 
Teemad:
  • AI-revolutsiooni poolt põhjustatud muutused majanduses, sh ettevõtluses.
  • Viimaste aastate läbimurdelised tehnoloogiad nagu asjade internet tööstuses, digitaalsed hajusad lahendused jm.
  • Virtuaalassistendid, mis muudavad ettevõtete töö efektiivsemaks.
  • Virtuaalagendid, mis asendavad inimtöötajat ja teevad töö tema eest ära.
  • Millist tööd teevad tulevikus masinad ja milline roll jääb inimestele.
  • AI kategooriaid, äritehisintellekti rakendused ja ülesanded, mida nendega lahendatakse.
  • AI kasutamine äriprotsesside optimeerimisel.
  • Andmete kokkutoomine ettevõtte protsessidest; reaalajas monitooring.
  • Andmete analüüsimine; analüüsivõimekuse suurenemine.
  • Süsteemiintegratsioon äriprotsesside optimeerimise tööriistana.
  • Otsustugisüsteemid, inimese ja masina rollis otsustusprotsessis, autonoomsed otsused.
 
Sihtgrupp:
Koolitus on sissejuhatav ja sobilik kõigile huvilistele tööstusettevõtetest: ettevõtte juhid, äripoole töötajad, tehnoloogiate juhid ja spetsialistid, IT spetsialistid, tootmisjuhid, jm tehniline või teemakohane personal.
 
Kava: 9:00-16:00
09:00-10:30 Sessioon 1 – seminar
10:30-10:45 Kohvipaus
10:45-12:15 Sessioon 2 – seminar/ demod
12:15-13:00 Lõunapaus 45min
13:00-14:30 Sessioon 3 – seminar/ harjutustöö
14:30-14:45 Kohvipaus
14:45-16:00 Sessioon 4 – harjutustöö
 
Koolitaja:
Tarmo Koppel on Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud ja koolitaja, kelle peamised uurimisteemad hõlmavad digitaalset transformatsiooni ja innovatsiooni, tehisintellekti ja masinõpet, asjade interneti (IoT), otsuste tugisüsteeme, tööstus 4.0 ja nutikaid töökohti, küberturvalisust, operatsioonide parendamist ja riskijuhtimist. Tarmo on keskendunud ka füüsikaliste ohutegurite, nagu elektromagnetväljad ja optiline kiirgus, ning nende mõjude leevendamisele, pakkudes tööstusettevõtetele tõhusaid lahendusi ja metoodikaid riskide vähendamiseks ja tööohutuse parandamiseks. Tarmo põhiteemad hõlmavad järgmist:
Tarmo põhiteemad hõlmavad järgmist:
 
  • Digitaliseerimine – Digitaalne transformatsioon ja innovatsioon, tehisintellekt, masinõpe, asjade internet – IoT, otsuste tugisüsteemid, tehisintellekt juhtimisotsustes, tehisintellekt riskijuhtimises, kiired andmed, mobiilne ühenduvus ärijuhtimises, äriteave ja analüüs.
  • Küber-füüsilised süsteemid – Tööstus 4.0, nutikad töökohad, andmete hankimine ja signaalitöötlus, elektroonika, sensorvõrgud, robootika, mikrokontrolleri programmeerimine, mobiilseadmed ja ühenduvus, traadita infrastruktuur, raadiosagedusspekter, traadita võrkudega seotud riskid, keskkonnaseire, kaugseire, küberturvalisuse inimlikud aspektid.
  • Juhtimine – Operatsioonide parendamine, andmetega seotud otsuste tegemine, riskide kindlakstegemine, hindamine ja neile reageerimine, tõhus ja tulemuslik riskijuhtimine, töökoht, töökeskkond ja -korraldus, avalik ja töötervishoid ja tööohutus, inimtegurid, töövõime ja tööviljakus, ohutus, turvalisus, vastupidavus ja privaatsus, privaatsete andmete lekkimine, jätkusuutlik areng.
  • Füüsikalised ohutegurid – Elektromagnetväljad, levik ja leevendamine, riskianalüüs, mõõtmised, õigusaktid, mikrolaineahjud, millimeetri lained, mobiiltelefon, optiline kiirgus (ultraviolett-, laser- ja infrapuna), soojuskiirgus, kõrge kokkupuutestsenaariumi tuvastamine ja iseloomustamine, küberfüüsikaliste süsteemide elektromagnetilised ohud , riskide vähendamise meetodite ja materjalide väljatöötamine, küberfüüsikaliste süsteemide ja esmatähtsate infrastruktuuride varade kaitse, ohutusmudelite väljatöötamine inseneri- ja halduslahenduste abil.
RegistreerimineKoolitusele registreerumise tähtaeg on 20. september.
 
Koolitusel osalemine registreeritakse ettevõttele riigiabina. Osalemist käsitletakse ettevõtele vähese tähtsusega abina (VTA) summas 480€ iga osaleja kohta. Vaba riigiabi jääki ettevõtte kohta saate vaadata siit. Koolitusele registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki osalemiseks, mis registreeritakse ettevõtetele riigiabi registris.

AIRE teenustes osalemisel on oluline sihtgrupi ettevõttel läbida digiküpsuse hindamise nõustamisteenus, mis aitab kaardistada Sinu ettevõtte tugevused, kitsaskohad ning nende mõju ettevõtte tegevusele. AIRE sihtgrupi ettevõtetega, kes sobivad AIRE teenuste kriteeriumitesse, võetakse sellel teemal eraldi ühendust. Esmakordselt või kui eelmisest digiküpsuse hindamisest on möödas üle 1 aasta, saab AIRE sihtgrupi ettevõte koolitusele registreerumisega IMECC OÜ'lt digiküpsuse hindamise nõustamisteenusega vähese tähtsusega abi 600€ ulatuses. Pärast koolituse läbimist saab ettevõte ligipääsu digiküpsuse hindamise keskkonnale.