Europe Direct teabekeskus Lääne-Virumaa

Europe Direct on üle-Euroopaline Euroopa Komisjoni teabevõrgustik enam kui 500 teabekeskusega 28 liikmesriigis. Eestis tegutseb 9 teabekeskust (Pärnu, Võru, Valga, Põlva, Türi, Haapsalu, Jõhvi, Rakvere, Narva).

Europe Direct teabekeskus eesmärgiks on:

  • pakkuda kohalikul ja piirkondlikul tasandil teavet Euroopa Liidu kohta tagamaks üldsuse teavitamine ja nõustamine erinevates tegevusvaldkondades;

  • täiendada ja toetada Euroopa Komisjoni Eesti esinduse, Euroopa Parlamendi infobüroo, teiste Euroopa Liidu institutsioonide ja asutuste teabevahetusi kohalikul ja piirkondlikul tasandil ning teavitada kohalikku elanikkonda Euroopa Liidu prioriteetsetest teemadest.

Eesmärgid saavutatakse eelkõige läbi eriteemaliste ürituste korraldamise. Europe Direct ei kommenteeri ELi poliitikaga seotud küsimusi või seisukohti ega lahenda või edasta kaebusi.

 

Europe Direct teabekeskus Lääne-Virumaa

Aadress: F.R.Kreutzwaldi 5, Rakvere 44314

FB: https://www.facebook.com/EuropeDirectLaaneVirumaa/

 

Kontaktid:

Ingrid Pärnamäe

Telefon: 32 58 068, 53040823

e-post: ingrid.parnamae@virol.ee

 

Anu Oja

Telefon: 58811639

e-post: anu@arenduskeskus.ee

« Tagasi

Väärfilmiõhtu "Astrid Lindgreni rääkimata lugu".

 Väärfilmiõhtu "Astrid Lindgreni rääkimata lugu".

 

15. novembril 2018 toimub Rakvere Teatrikinos järjekordne Euroopa väärtfilmiõhtu "Astrid Lindgreni rääkimata lugu". 
Film on kõigile TASUTA!

Lisainfo Rakvere Teatrikino kodulehel http://www.rakvereteater.ee/…/astrid-lindgreni-raakimata-l…/

Kas leidub Eestis last, kes pole lugenud Astrid Lindgreni raamatuid ja kes pole täiskasvanuna kasvõi korraks mõelnud, kuidas Lindgren lapse hinge iga viimast kui soppi nii hästi tundis ja selle täiskasvanute maailmast säärase hellusega kõrgemale oskas asetada?

Tuntud Taani režissöör Pernille Fischer Christensen („Keegi, keda sa armastad", „Perekond") käsitleb oma viimases linateoses armastuse ja soojusega noore Astrid Lindgreni kirjanikuks kujunemist ning tema kirjatööde mõju lastele, ilma et me kinolinal Astridit ennast raamatut kirjutamas näeks, mida ju ühelt eluloofilmilt võiks oodata. Näeme hoopis noore tüdruku lapsepõlve halastamatut katkemist ning seda, kuidas täiskasvanute maailm ja ühiskond teda alt veavad. Kuid Astridi põues on kõik tulevased Lotad, Pipid, Emilid ja Karlssonid, aga ka lõputu hulk teisi suure südame ja õiglase meelega tegelasi, kes katsumustele vaatamata on meie kõigi õnneks tulvil armastust ja hoolt nõrgemate vastu.

Astridi osatäitjana näeme võrratut Alba Augustit (Bille ja Pernilla Augusti tütar, Berlinale tänavune Shooting Star), kes on hetkel üks paljutõotavamaid noori Skandinaavia näitlejaid.

Filmi pikkus: 2h 3min