« Tagasi

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit kutsub kaasa mõtlema ning arutama kliima- ja energiaküsimuste üle

13.septembril algusega kl 10.00 tutvustatakse Rakveres, Aqva Hotel & Spa konverentsikeskuse saalis äsja valminud maakondlikku kliima- ja energiakava. Tegemist on maakondliku arengudokumendiga, mis annab maakonna kohalikele omavalitsustele suunised ja tegevuskava Lääne-Virumaa säästva, elujõulise ja targa arengu tagamiseks.

Lisaks valminud kliima- ja energiakava tulemuste ja tegevuskava tutvustamisele saavad seminaril sõna eAgronomi tegevjuht Kristjan Anderson, kes keskendub kliimaküsimustele põllumajanduse maakasutuse aspektist lähtudes ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi LIFE IP Buildest projekti juht Lauri Suu, kes tutvustab eluhoonete energiatõhususe tõstmise võimalusi lähiajal.

Seminari võtab kokku erinevatest kliima- ja keskkonna valdkonna asjatundjatest koosnev paneel, kus osalejad arutlevad valminud kliima- ja energiakava ideede ja tegevuste rakendamise võimaluste üle maakonnas. Paneelis aitavad kohaliku omavalitsuse vaadet kliima- ja energiakava eesmärkidele välja tuua Rakvere valla volikogu esimees Peep Vassiljev ja ettevõtja, Rakvere linna volikogu liige ning endine keskkonnaminister Marko Pomerants. Kliimaneutraalsuse saavutamise ja põllumajanduse valdkonda aitab avada Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukoja esimees Sivar Irval. Küsimustele, kui palju ja kas üldse vajab tänapäeva noor keskkonnateadlikkuse alal kasvatamist, oskab kaasa rääkida Rakvere Riigigümnaasiumi direktor Liisa Puusepp. Tartu linna kogemusi kliima- ja energiakava eesmärkide elluviimisest jagab Tartu Linnavalitsuse kliimaspetsialist Kaspar Alev.

Seminarile on oodatud kõik huvilised. Palume seminarile eelnevalt registreerida SIIN, Omavalitsusliidu kodulehe kaudu või anda oma osalemissoovist teada telefonil: 524 3927. Registreerida on võimalik hiljemalt 9.septembrini.

Maakondlikku kliima- ja energiakava koostasid konsultandid ettevõtetest Hendrikson & Ko ja Alkranel OÜ. Arengudokumendi koostamisse andsid oma panuse maakonna kõikide valdade keskkonnaspetsialistid. Kliima- ja energiakava koostamist rahastati Euroopa Majanduspiirkonna  ja Finantsmehhanismi 2014−2021 toetuse programmist „Kliimamuutuste leevendamine ja nendega kohanemine".