« Tagasi

Lääne-Viru omavalitsuste delegatsioon käis Soomes õppevisiidil

Lääne-Virumaa omavalitsuste juhid külastasid lõppeva töönädala alguses Kymenlaakso piirkonda Soomes. Visiidi eesmärgiks oli tutvuda heade praktikatega kohaturunduse ja turismivaldkonnas ning omavalitsuste vahelise koostöö korraldamisega.

Kolme päeva jooksul külastati piirkonna turismi- ja kohaturundusega seotud ettevõtteid, kohtuti Kotka ja Hamina linna kommunikatsiooni- ja arendusvaldkonna juhtidega ning põhjalikumalt tutvuti viie kohaliku omavalitsuse ja piirkonna ettevõtjate omanduses oleva ettevõtlus- ja arenduskeskusega. Ettevõtlus -ja arenduskeskus Cursor OY, mille ülesandeks on toetada ettevõtlust, meelitada piirkonda investeeringuid ja samuti edendada piirkonna turismi ja suurendada seeläbi turismist tulenevaid sissetulekuid, jättis omavalitsusjuhtidele väga positiivse mulje.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Einar Vallbaumi sõnul oli Cursor väga heaks näiteks, kuidas kohalike omavalitsuste ja ettevõtluse strateegiliselt juhitud koostöö paneb aluse kogu maakonna arengule. „Omavalitsuste ühine panustamine ja piirkondliku arendustegevuse strateegiline juhtimine olid märksõnad, mis Cursori meeskonnaga kohtumisest kaasa võtsime" sõnas Vallbaum ning lisas, et õppevisiit pakkus kogu delegatsioonile üksjagu mõtteainet, kuidas Lääne-Virumaal ettevõtluse, turismi- ja kohaturunduse valdkonna arendustegevust koordineerida.

Ettevõtluskeskus Cursor OY kannab ka maakonna turismivaldkonna sihtkoha turundusorganisatsiooni rolli, kaasates sinna lisaks Kymenlaakso piirkonnale ka Loviisa omavalitsuse. Piirkondliku turundustegevuse osas on kohalike omavalitsuste ja arenduskeskus Cursor vahel kindel rollijaotus, mille kohaselt Cursor OY tegeleb sise- ja välisturistile suunatud turundustegevusega ning omavalitsuste turundustegevused keskenduvad potentsiaalsetele elanikele.

Õppeviisi käigus tutvuti ka Kotka ja Hamina linnadega. Hamina linnas väisati Hamina purikatusega kaetud bastioni, mis on tuntud festivalide ja sündmuste korraldamise paigaks, tuues Haminale aastas sisse 11 miljonit eurot turismitulu. Lähemalt tutvuti sündmuste korraldajate, kohalike ettevõtjate ja Hamina linna omavahelise koostöö korraldusega.

Omavalitsusjuhtide delegatsiooniga olid kaasas ka Kunda sadama juhatuse liige Daimar Truija ja nõukogu esimees Ants Ratas. Kohtumisel Kotka linna esindaja Toni Vanhalaga arutati kahe poole võimalusi ja valmisolekut Kunda ja Kotka vahelise laevaliini avamiseks. Einar Vallbaumi sõnul oli positiivne, et Kunda sadama, Lääne-Virumaa ja Kotka linna esindajatel avanes võimalus laevaliini avamise võimalikkusest rääkida. „Kunda ja Kotka vahelisel laevaliinil oleks kindlasti positiivne mõju mõlema piirkonna arengule," sõnas Lääne-Virumaa Omavalitsuse Liidu juhatuse esimees.

Õppevisiidi korraldamist rahastas Põhjamaade Ministrite Nõukogu läbi projekti "Kohalike omavalitsuste roll regionaalses sihtkohaturunduses ja brändimises". Selle aasta märtsis toimus sama projekti raames õppereis ka maakonna sõpruspiirkonda Jönköpingusse, Rootsi Kuningriiki.

Foto: Neeme-Jaak Paap