« Tagasi

19. novembril toimus Kundas elanikkonnakaitse teemaline kriisideks valmistumise õppepäev.

20.11.19
Pressiteade
 
Lääne-Viru Omavalitsuste Liit
20.11.2019
 
 
Eile 19. novembril toimus Kundas elanikkonnakaitse teemaline kriisideks valmistumise õppepäev.
 
Tegemist oli Lääne-Viru maakonnas kolmanda elanikkonnakaitse teemalise kriisideks valmistumise õppepäevaga. Sellel aastal on õppepäevad toimunud juba ka Haljala vallas ning Rakvere linnas.
 
Kriisiõppepäevade raames saavad osalejad põhjalikud teadmised sellest, millised kitsaskohad kriisisituatsioonides neid oma kogukonnas ohustavad. Selguvad täpsemalt, millised on need valdkonnad, mis vajaksid kogukonnas kaardistust, et kogukond oskaks kriisisituatsioonides läbimõeldut tegutseda ja saaks vajadusel hakkama ilma abi saabumiseta kuni 7 järjestikust ööpäeva.
 
Kriisiõppepäevad toimuvad maakonnas kõikides omavalitsustes lauaõppe meetodil, mis koosneb kolmest kaasusest. Sealhulgas keskendutakse eraldi ka meditsiinilisele kaasusele, kus käsitletakse kodust ravimivaru ning elupäästvat esmaabi. Osalejad saavad kõiki vajalikke elupäästva esmaabi võtteid katsetada ka praktiliselt Rakvere Haigla ekspertide juhendamisel.
 
Kriisiõppepäeva ühe osana toimub ka praktiline priimuste kasutamise õpe, mille käigus saavad osalejad ise 7 ööpäeva kriisivaru komplektides sisalduvatest toodetest toiduvalmistamist proovida.
 
Kriisiõppepäevad jätkuvad ka järgmisel aastal ning 2020. aasta jaanuarist on õppepäevad planeeritud Vinni-, Kadrina-, Tapa- ning Väike-Maarja valda.
 
Kriisideks valmistumise õppepäevad toimuvad Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu, Lääne-Viru maakonna turvalisuse nõukogu, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti eestvedamisel.
 
Täpsem informatsioon õppepäevade toimumisaegadest leitav peagi VIROL kodulehelt www.virol.ee