Hea turismiettevõtja!

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) ning Lääne-Viru Arenduskeskus ootavad Sind turismiettevõtjate kokkusaamisele 29. mail kl 14-18 Lammasmäe Puhkekeskusesse, et arutleda maakonna turismiettevõtete vajaduste üle ning teha plaane tulevikuks.

Oodatud on KÕIK majutuse, toitlustuse, aktiivse puhkuse, meelelahutuse ja muude turismiga seotud teenuste ja toodete pakkujad.

Paneme koos maakonna turismivankri veerema!

Registreeri end SIIN ning tulles haara võimalusel kaasa piknikukorv.

Olete lahkesti oodatud

 

Seiklusorienteerumine tuleb taas!

1. mai kuni 25. juuni toimub Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu eestvedamisel ning kohalike omavalitsuste ning Lääne-Viru Tervisenõukoguga koostöös Lääne-Virumaa seiklusorienteerumine.

Osalevad kõik 8 omavalitsust.

Seiklusliikumise eesmärk on tunda rõõmu vabas õhus liikumisest.
Seiklusorienteerumise põhimõte on väga lihtne. Saad valida endale sobiva raja, tempo, liikumisvahendi, kaaslased ja päeva, millal liikuda soovid. Paljud rajad on läbitavad jalgrattaga, tõukerattaga jms. Iga raja juures on ka täpsustav informatsioon. Rajale saad kaasa kaardid koos küsimuste ning lisainfoga. Vastused küsimustele leiad orienteerumispunktidest kohapeal (märgistatud oranži-valge tähisega, enamikel radadel kohapeal komposter lehe märgistamiseks).
Kaardid ja muu vajaliku saad ka ise välja printida või võtta kohalikest omavalitsustest, selleks märgitud kohtadest.

Täpsemalt loe SIIT

 

 

 

Kutse Näpi õppekeskuse visoonipäevale 16 05 2019

Rakvere vald on üle võtmas Haridus- ja teadusministeeriumi haldusalast Vaeküla Kooli ning tahab luua selle baasil Näpile õppekeskuse, mis jätkaks HEV õpilastele sobiva õpikeskkonna võimaldamist maakonnas ning ühtlasi pakuks  tugiteenuseid ja õppenõustamist valla haridusasutustele.

Kutsume kõiki huvitatud osapooli 16. mail 2019 Näpi õppekeskusesse, et tutvustada kooli uut visiooni, arutleda koos kooli spetsialistidega erinevate haridusküsimuste üle ning vaadata kooliruume ja õpilastööde näitust.  

 

Osavõtuks palume registreeruda hiljemalt 10. mail SIIN

 

Päevakava on leitav SIIT 

 

 

 

Avatud on kogukondliku turvalisuse maakondlik toetusvoor

 

Kogukondliku turvalisuse maakondliku toetusvooru eesmärk on aidata kaasa ühiskonna kujunemisele, kus inimesed tunnevad end vabalt ja turvaliselt ning kogukonnad on turvalise elukeskkonna loomiseks võrgustunud, kus igaühe teadliku panuse ja kogukondliku koos tegutsemise kaudu on tagatud laiemalt ohtude ennetamine ning nutikas ja tulemuslik reageerimine õnnetustele, korrarikkumistele ja kuritegudele.

Täpsemalt vaata SIIT

Seiklusorienteerumine tuleb taas!

1. mai kuni 25. juuni toimub Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu eestvedamisel ning kohalike omavalitsuste ning Lääne-Viru Tervisenõukoguga koostöös Lääne-Virumaa seiklusorienteerumine.

Osalevad kõik 8 omavalitsust.

Seiklusliikumise eesmärk on tunda rõõmu vabas õhus liikumisest.
Seiklusorienteerumise põhimõte on väga lihtne. Saad valida endale sobiva raja, tempo, liikumisvahendi, kaaslased ja päeva, millal liikuda soovid. Paljud rajad on läbitavad jalgrattaga, tõukerattaga jms. Iga raja juures on ka täpsustav informatsioon. Rajale saad kaasa kaardid koos küsimuste ning lisainfoga. Vastused küsimustele leiad orienteerumispunktidest kohapeal (märgistatud oranži-valge tähisega, enamikel radadel kohapeal komposter lehe märgistamiseks).
Kaardid ja muu vajaliku saad ka ise välja printida või võtta kohalikest omavalitsustest, selleks märgitud kohtadest.

Täpsemalt loe SIIT

 

 

 

 

KOGUKONDLIKU TURVALISUSE TOETUSVOORU INFOPÄEV

Infopäev toimub 15.03.2019 kell 12.00 F.R.Kreutzwaldi 5, Rakvere. 

EDASI LOE SIIT!

Lisainfo Sirli Kapper, telefon +372 524 1280, e-post sirli.kapper@virol.ee

 

 

 

 

KOHALIKU OMAALGATUSE PROGRAMM

Kohaliku omaalgatuse programmi 2019. aasta kevadvoor on avatud. 

Taotluse esitamise tähtaeg on 01. aprill 2019 kell 16.30. 

Taotlus koos nõutud lisadega tuleb esitada elektrooniliselt Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu e-posti aadressile moonika.aruvainu@virol.ee

Infopäev taotlejatele toimub 15.03.2019 kell 11.00 F.R.Kreutzwaldi 5, Rakvere. 

EDASI LOE SIIT!

Lisainfo Moonika Aruvainu, telefon +372 524 3927, e-post moonika.aruvainu@virol.ee

 

 

 

18. märtsil toimub  Memento Rakvere Ühing MTÜ 30 aastapäeva pidulik tähistamine

 

Memento Rakvere Ühing MTÜ 30 aastapäeva pidulik tähistamine toimub  18.märtsil algusega kell 12.00 Pajusti klubis.

Oodatud on kõik ühingu algaastatel ühingu tegevusega seotud olnud inimesed, kõik represseerimiste all kannatanud ja kõik Memento Rakvere Ühingu liikmed.   Külalistena ootame ka kõiki neid, kellede jaoks  ajaloolise mälu säilitamine  on olnud tähtis ja oluline.

 

Üritusele on organiseeritud transport. Buss üritusele väljub 18.märtsil kell 11.15 ja 11.40 Rakvere Bussijaama tagusest parklast.

 

Täpsem info telefonil 53909601 või e-mail: rakverememento@gmail.com.

Aastapäevaürituse korraldavad Memento Rakvere Ühing MTÜ ja Pajusti klubi.
 

 

 

19.02.19

Lääne-Virumaa teenetemärgid antakse sellel aastal neljale inimesele

 

Lääne-Viru  Omavalitsuste Liit (VIROL) annab seoses Eesti Vabariigi 101. sünnipäevaga välja 3 maakonna kuldset vapimärki ja ühe hõbedase vapimärgi.

Kuldne vapimärk antakse Eesti Vabariigi kodanikule, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Lääne-Viru maakonna arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale. Hõbedane vapimärk antakse välismaalasele, kes ei ela Eestis ning kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Lääne-Viru maakonna arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale.

Lääne-Virumaa vapimärgi laureaatide väärikasse ritta lisanduvad sel aastal järgmised inimesed:

 

Lääne-Virumaa kuldne vapimärk

Riho Hütt- Maakonna kunstnike hea haldjas, kes on võimaldanud neil osaleda näitustel ja tuues Rakverre kuraatorina kunsti ka mujalt Eestist ja lausa maailmast. Riho Hütt on klaasikunstnik, kes talletanud end juba nüüd ajalukku, tema koduateljee on kujunenud omaette turismiatraktsiooniks ning legendaarseteks on saanud tema sünnipäevanäitused.

Riho Hütti klaasikunsti on tellitud paljudesse kodudesse, ta on teinud hulgaliselt auhindu ja teenete plaate. Ta on kutsutud osalema ka iga-aastaselt Eesti klaasikunstnike ülevaatenäitusele. Riho osaleb ka Lahemaa rahvamuusikute tegevuses, mängides torupilli ning harrastades tantse.

 

Sven Neudorf- Ettevõtja ja kaitseliitlane. Ta on 25 aastat Kaitseliidu Viru maleva liikmena autasustatud paljude erinevate Kaitseliidu autasudega, kuni Kaitseliidu Valge risti II klassini. Tema käe alt on selle aja jooksul saanud algteadmised riigikaitsest paljud noored.

 

Tõnu Paju-Tõnu Paju on ettevõtja, kes on ettevõtlusega tegelenud 27.aastat, alustades kodutehnika ja autokaupade  müügiga. Juba 2001.aastal valmis temale kuuluva äriühingu Wiru Auto poolt ehitatud autode müügisalong ja remonditöökoda, mis ilmestas nii Rakvere linna kui ka Lääne-Virumaad. Tänaseks on Wiru Autost saanud arenenud, stabiilne, hea mainega firma, kus töötab 18 inimest. Tõnu on lisaks sellele, et ta on maakonna kultuuri ning spordivaldkonna toetaja, abiks ka Rakvere Ametikoolile, kus noored saavad kaasaegses keskkonnas autoeriala õppe praktikat. Tõnu Paju kuulub ka ettevõtjate klubisse Wesenberg ja seda juba 90-ndate aastate lõpus ja omab suurt autoriteeti ja lugupidamist teiste klubi liikmete poolt.

Lääne-Virumaa hõbedane vapimärk

Andrejs Spridzāns-Dobele linnavolikogu esimees, kes on aidanud aastakümneid kaasa sõprussidemete loomisele, ning edasiarendamisele Lääne-Virumaa ja Dobele maakonna vahel ning seda nii ettevõtluse, kultuuri, hariduse kui ka teistes valdkondades. Ta on avatud ja igast Lääne-Virumaa külaskäigust viinud kaasa midagi õpetlikku oma kodukohta. Selline südamega koostöö on aidanud kaasa Dobele maakonna arendamisele ja samas on ta kogenenud poliitikuna  jaganud väärt nõuandeid ka virumaalastele.

 

Teenetemärgid antakse üle 23.veebruaril Rakvere Teatris Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu Eesti Vabariigi 101. Sünnipäevale pühendatud vastuvõtul.

 

 

8.jaanuaril toimus Rakvere linnavalitsuse valges saalis Lääne-Viru maakonna arengustrateegia 2030+ avalik aruteluseminar, kuhu oli kokku tulnud ca 50 maakonna arengu vastu huvi tundvat inimest. Toimus põnev ja haarav arutelu, mitmes erinevas valdkonnas. Maakonna arengustrateegia on avalikul väljapanekul kuni 25.jaanuarini ja dokumendid ning muu oluline info on lietav siit: https://www.virol.ee/avalikustamine

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit tänab eilsel arutelul osalejaid!

 

 

 

MAAKONNA KÕRGEIM AUTASU OOTAB KANDIDAATE

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) kutsub maakonna elanikke, asutusi ja organisatsioone üles esitama kandidaate, keda autasustada Lääne-Virumaa kõrgeima tunnustuse – vapimärgiga.

Välja antakse kahte liiki vapimärke. Lääne-Viru maakonna kuldne vapimärk omistatakse inimesele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega kultuuri, spordi, hariduse, sotsiaal- ja tervishoiu, majanduse, maaelu arendamise jm valdkonnas on oluliselt kaasa aidanud Lääne-Virumaa arengule. Samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale. Kandidaat ei pea olema maakonna elanik.

Lääne-Virumaa hõbedane vapimärk omistatakse mitte-eestlasele maakonnale osutatud eriliste teenete eest ja väljapaistvate saavutuste tunnustamiseks.

Kirjalikku taotlust koos põhjendusega oodatakse Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu büroole hiljemalt 7. jaanuariks aadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere või e-posti aadressil virol@virol.ee

Põhjenduses palume ära märkida, kellele ja mille eest vapimärki taotletakse ning taotleja kontaktandmed.

Lääne-Viru maakonna vapimärk on maakonna kõrgeim tunnustus aastast 2005.

Lääne-Viru maakonna vapimärgid antakse üle Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe pidulikul vastuvõtul 23. veebruaril Rakvere Teatris.

 

Lisainfo:
Sven Hõbemägi, VIROL tegevdirektor
Tel. +372 53005652

 

 

 

« Tagasi

TAI kampaania: suitsetamine kahjustab sind alates esimesest mahvist – loobu kohe

Tervise Arengu Instituut

Pressiteade

7. jaanuar 2019

 

TAI kampaania: suitsetamine kahjustab sind alates esimesest mahvist – loobu kohe

 

Tervise Arengu Instituudi (TAI) uus kampaania juhib tähelepanu suitsetamisest põhjustatud tervisekahjudele – loobumisel hakkab tervis paranema juba esimeste tundidega.

 

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on tubakatarvitamine peamine ennetatav suremuse põhjustaja maailmas. Inimesed, kes alustavad suitsetamist teismelisena ning suitsetavad kaks aastakümmet või enam, surevad WHO andmetel keskmiselt 20–25 aastat varem kui need, kes ei ole kunagi suitsetanud. Lisaks sellele, et suitsetajad varem surevad, on neil ka suurem tõenäosus haigestuda paljudesse pahaloomulistesse kasvajatesse.

 

„Tubakasuits kahjustab keha mitmel viisil, mida inimene kohe ei näe ega märka ning kahjulikud protsessid käivituvad kohe, juba esimesest mahvist," ütles TAI alkoholi ja tubaka valdkonna juht Anneli Sammel. „Sissehingatud tubakasuitsust imenduvad mürgised ained vereringesse ning pääsevad nii kõikjale inimese kehas. Tulemuseks võivad olla erinevad südame-veresoonkonnahaigused, millest tuntuimad on infarkt ja insult, samuti krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (põhjustab ka nn suitsetaja köha) ning kasvajad. Kahjustada saab kõik, milleni tubakakeemia jõuab. Suitsetamine mõjutab nii viljakust, psüühikat kui ka igemeid ja hambaid."

 

Sammeli sõnul tasub suitsetamisest loobuda alati, ka siis, kui ollakse aastaid või aastakümneid suitsetanud. „Tubakast loobumine hakkab positiivselt mõjuma kohe, esimeste tundidega. Paraneb vererõhk, taastub lõhna ja maitsete tundmine, paraneb hingamine ja füüsiline võimekus. Ühe aastaga väheneb südamehaiguste risk poole võrra. Samuti hakkab vähenema vähirisk," selgitas ta. „Kui inimene loobub suitsetamisest enne 35. eluaastat, siis võib tema oodatav eluiga saada samaväärseks mittesuitsetaja omaga."

 

Inimesed tegelikult teavad suitsetamise kahjulikkusest ja paljud suitsetajad annavad endale uue aasta puhul lubaduse tubakast loobuda, ent paraku suudab vaid osa neist seda lubadust iseseisvalt ka pidada. „Suitsetamise maha jätmine võib olla raske. Oluline on lähedaste tugi ja vajadusel ka professionaalne nõustamine. Tõenduspõhist infot tubakast loobumise personaalse nõustamise, enda ja lähedaste motiveerimise, suitsetamisest tekkivate tervisekahjude ja muu kohta saab veebilehelt www.tubakainfo.ee," lisas Sammel. „Samuti leiab veebilehelt erinevaid interaktiivseid abivahendeid – test oma tubakasõltuvuse tugevuse määramiseks, juhised endale tubakast loobumise plaani koostamiseks, saab hinnata tubakast loobumisel tekkivat raha kokkuhoidu."

 

Eestis suitsetab igapäevaselt umbes viiendik täiskasvanutest. Suitsetamine on aastate jooksul enim vähenenud kõrgema haridustasemega inimeste hulgas ning meeste hulgas rohkem kui naiste seas. Suitsetamine  noorte seas väheneb, viimase kahekümne aasta jooksul on igapäevasuitsetajate osakaal vanusegrupis 16–24 vähenenud umbes kolmandiku võrra, 28,6 protsendilt 18,5 protsendini.

 


 

 

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit kutsub tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid

 

 

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL)  kutsub üles esitama kandidaate üleriigilise tunnustussüsteemi "Eestimaa õpib ja tänab" konkursile, mille eesmärk  on tunnustada ja tutvustada üldsusele Lääne-Viru maakonna haridustöötajate  tegevust, selgitada tehtud töö  tulemuste põhjal välja maakonna haridustöötajaid, kes on oma töös saavutanud väljapaistvaid tulemusi ja pälvinud kolleegide, õpilaste ja lastevanemate lugupidamise.

 

Maakondlik konkurss on seotud üleriiglise konkursiga ning laureaadid valitakse 13 üleriigilises ja 3 maakondlikus kategoorias. Sellel aastal on maakondlikult ja üleriigliselt üks kattuv kategooria, milleks on elutöö kategooria. Kuna üleriigilise elutööpreemia tunnustuse eesmärk on tunnustada riiklikult silmapaistnud haridustöötajaid, siis VIROL-i soov on tunnustada meie maakonna tasandil pikaajaliselt maakonna haridusse panustanud inimesi ning seega saab sellesse kategooriasse kandidaate esitada nii üleriigiliselt kui ka maakondlikult.

 

Sel aastal on üheks Aasta Õpetaja konkursi kategooriaks Aasta Kooli konkurss, mille eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt, hinnatakse koostööd ning kus valitsevad üksteist toetavad suhted. Eesti parim üldhariduskool selgub žürii ja rahvahääletuse tulemusel ning kuulutatakse välja 31. mail Terevisiooni erisaates" .

 

Kandidaate üleriigiliselt tunnustatud kategooriate auhindadele saab esitada 18.aprillini Haridus-ja Teadusministeeriumi veebilehel aadressil www.hm.ee/gala, kust leiab ka tunnustamisstatuudid.

 

Üleriigiliselt tunnustatud kategooriad on:

Aasta lasteaiaõpetaja,

Aasta klassiõpetaja,

Aasta klassijuhataja,

Aasta põhikooli aineõpetaja,

Aasta gümnaasiumiõpetaja,

Aasta kutseõppeasutuse õpetaja,

Aasta õppejõud,

Aasta tugispetsialist,

Aasta õppeasutuse juht,

Aasta haridustegu,

Aasta hariduse sõber

Elutööpreemia

Aasta Kool

 

VIROLi moodustatud maakondlik komisjon valib igasse kategooriasse (välja arvatud kategooriad Aasta õppejõud, riiklik elutööpreemia ja Aasta Kool) esitatud kandidaatide seast ühe kandidaadi esitamiseks üleriigilisele komisjonile. Komisjoni esitatud kandidaat on ka laureaat vastavas kategoorias Lääne-Virumaal.

 

Komisjoni kuulub VIROL hariduskomisjoni, Lääne-Virumaa Haridustöötajate Liidu, Lääne-Viru Koolijuhtide Ühenduse, Lääne-Viru Haridusjuhtide Liidu, Lääne-Virumaa Alushariduse Juhtide Liidu, Lääne-Virumaa Õpilasesinduse ning maakondlike ainesektsioonide esindaja.

 

Kandidaate maakondlikele täiendavatele kategooriatele saab esitada samuti 18.aprillini ning seda saab teha aadressil:

https://www.virol.ee/uleriigilise-tunnustussusteemi-eestimaa-opib-ja-tanab-laane-viru-maakondliku-konkurss

 

 

Lisainfo: VIROL tegevdirektor Sven Hõbemägi, e-post: sven.hobemagi@virol.ee, tel.5300 5652

VIROL sotsiaalmeedias

LÄÄNE-VIRUMAA 

OMAVALITSUSÜKSUSI: 8

ELANIKE ARV: 60 184 (seisuga 01.01.2019)

PINDALA:  3 695,72 km²

SUURIM OMAVALITSUSÜKSUS ELANIKE ARVULT:

Rakvere linn 15 371 (seisuga 01.01.2019)

SUURIM OMAVALITSUSÜKSUS PINDALALT:

Vinni vald 1013.83 km²