Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ootab kandidaate aasta tervisedendajate tunnustamiseks

Aasta tervisedendaja tiitli andmisega tunnustatakse inimesi, kes on oma tööalase või ühiskondliku tegevusega olnud eeskujuks, silmapaistvalt panustanud maakonnas inimeste tervise parendamisse ja väärtustamisse ning edendanud valdkonda paikkonna tasandil.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ootab kandidaate kolmes kategoorias:

1. "Lääne-Virumaa aasta tervisedendaja"

2. "Lääne-Virumaa aasta tervisetegu"

3. "Lääne-Virumaa aasta tervisesõbralik organisatsioon"

Edasi loe SIIT

Koolinoorte ideekonkurss "Mina suudan"

6.-12. klasside ideekonkursi "Mina suudan" ootab ideid, mis muudavad noorte elu paremaks!

Siseministeerium soovib konkursiga innustada koolinoori mõtlema oma kogukonna probleemidele ja sellele, kuidas probleeme ise kodanikualgatuse korras lahendada.

 

EDASI LOE SIIT

Kriisiõppepäev Rakvere linnas 9. oktoobril 2019 kell 13:00-18:00

Asukoht Tartu tänav 61, Rakvere linn, Lääne-Virumaa.

 

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit koostöös Lääne-Viru turvalisuse nõukogu, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveametiga korraldavad elanikkonnakaitse teemalist kriisideks valmistumise õppepäeva.

Teema: Kriisideks valmistumine ning kogukonna teadlikkuse ja oskuste suurendamine läbi lauaõppuse meetodi.

EDASI LOE SIIT

 

20.09.19

 

 

 

 

23.08.19

Sõmeru keskushoones toimus haridus- ja noorsootöö konverents, mis keskendus tervist edendava ja liikuma kutsuva kooli võimaluste ja tegevuste tutvustamisele.

 

EDASI LOE SIIT!

 

21.08.19

Vest-Agderi stipendium ootab kandidaate

Lääne-Viru sõprusmaakond Vest-Agder Norrast annab üheteistkümnendat korda välja 25 000 (2500 EUR) Norra krooni suuruse stipendiumi Lääne-Virumaal tegutsevale kunstnikule või kultuuritegelasele.

Stipendiumi eesmärgiks on kaitsta ja edendada kultuuri- ja kunstikeskkonda maakonnas ning luua kohalikule kunstnikule  või kultuuritegelasele võimalus areneda. Stipendium jaguneb kuni kahe kandidaadi vahel. Stipendiumitaotlus peab sisaldama kunstniku või kultuuritegelase isikuandmeid (sh pangakonto numbrit), loetelu 2018. aasta tähtsamatest töödest-projektidest ja kirjeldust stipendiumi kasutamise kohta. Taotlus peab olema vormistatud eesti ja inglise keeles.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) ootab vabas vormis taotlusi märgusõnaga "Vest-Agderi kunsti­stipendium" 12. septemberiks kella 12-ks elektrooniliselt aadressil virol@virol.ee või postiaadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatus valib esitatud kandidaatide seast vähemalt ühe inimese ning annab kandidaadi andmed edasi koostööpartneritele Norras.

 

12.08.19

Tulemas on taas maakondlik hariduse päev!

Annika Laats

28.augustil algusega kell 9.30 toimub Rakvere Ametikoolis taaskord iga-aastane hariduse päev, mille eesmärgiks on oluliste haridusteemade arutamine erinevate osapoolte osavõtul. Tegemist on haridusvaldkonna erinevate osapoolte ühisseminariga, kus kuulatakse erinevaid ettekandeid ja arutatakse erinevatel haridusteemadel.  Hariduse päevale on kutsutud Lääne-Viru maakonna üldhariduskoolide ja lasteaia õpetajad, koolijuhid, õppejõud, koolieelsete lasteasutuste juhid ja kõik teised, kes tunnevad huvi haridusvaldkonna vastu ning on selle valdkonnaga seotud. Keskmiselt igal aastal sellest üritusest osa võtnud ligi 300 inimest.

Hariduse päeva raames tunnustab traditsiooniliselt  Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ka maakonda uuest õppeaastast tööle asuvaid noori õpetajaid ning uusi haridusasutuste juhte. Sellel aastal esinevad  ettekannetega ka vaimulik Annika Laats, ettevõtja Ville Jehe, filmirežissöör ja tsenarist Ilmar Raag, Keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik ja Tallinna Ülikooli ökoloogia keskuse teadur Liisa Puusepp ning üks üllatusesineja saatest „Su nägu kõlab tuttavalt".

Päeva alguses ja selle jooksul tutvustavad Rakvere Ametikooli fuajees oma tegemisi ka maakonna keskkonnahariduse pakkujad.

Palume registreeruda elektrooniliselt hiljemalt 21. augustiks SIIN 

Registreerumise lingil leiate ka päevakava.

NB! Eelnev registreerimine on väga oluline, kuna siis teab arvestada täpset lõunale ja kohvipausile tulevate inimeste arvu!

Hariduse päev on tasuta ning sisaldab lõunat.

Lisainfo: Sven Hõbemägi, Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevdirektor tel.53005652, sven.hobemagi@virol.ee

 

 

 

 

1.07.19

Lääne-Viru ja Kreis Plöni sõpruse tähistamine

 

2019. aastal tähistavad Lääne-Viru maakond ja Kreis Plön (Saksamaa) omavahelise koostöö 30ndat aastapäeva. Sõpruse tähistamine toimub 02.07-07.07, mil Lääne-Virumaad külastab ametlik delegatsioon Plöni maakonnast ning delegatsioon Lütjenburgist. Nädala jooksul toimuvad erinevad külastused omavalitsustesse, koostööseminar ning sõpruse tähistamisee pidulik õhtu Rakvere Linnuses, kus allkirjastatakse koostööleping kahe maakonna vahel. Külaliste nädal lõpeb laulu- ja tantsupeo külastusega.


Lääne-Viru ja Plöni maakonna koostöö sai alguse 1989. aastal, mil allkirjastati partnerlusleping tollase Rakvere rajooni ja Plöni maakonna vahel. Koostöö on kestnud edukalt 30. aastat. Varasemalt on koostöö üheks eestvedajaks olnud Lääne-Viru Maavalitsus, peale maavalitsuste kaotamist on sõprussuhted üle võtnud Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, kes soovib kahe maakonna edukalt kestnud sõprust jätkata.


Sõprus on saanud toimuda tänu väga paljudele inimestele, kes on sellesse panustanud oma aega, kogemusi, energiat nii Lääne-Virumaal kui Plöni maakonnas.


 

29.06.19

LÄÄNE-VIRU SEIKLUSORIENTEERUMISE KOGUPERE ORIENTEERUMISPÄEV!

29. juunil toimub Rakvere keskväljakul Lääne-Viru seiklusorienteerumise kogupere orienteerumispäev ning auhinnaloos. Üritus algab kell 12.00.

Lõpuorienteerumist viib läbi Toivo Murakas.

Tule avasta uut Rakvere Kukeküla kaarti!
Sind ootavad Kukeküla piirkonda peidetud mitmed kontrollpunktid. Vali sobiv tempo ning leia üles kõik kontrollpunktid.

Pere pisematele on keskväljakule ennast taas ära peitnud multikategelased ja metsaelanikud.
Leia üles!

Toimub ka orienteerumiskaardi algõpe!

Ja loomulikult oodatud AUHINNALOOS!

 

Täpsemalt vaata ka siit: https://www.facebook.com/events/350672762298149/

Toimetaja: SIRLI KAPPER

Tule seiklema! Seiklusorienteerumine kestab kuni 25. juunini!

1. mai kuni 25. juuni toimub Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu eestvedamisel ning kohalike omavalitsuste ning Lääne-Viru Tervisenõukoguga koostöös Lääne-Virumaa seiklusorienteerumine.

Osalevad kõik 8 omavalitsust.

Seiklusliikumise eesmärk on tunda rõõmu vabas õhus liikumisest.
Seiklusorienteerumise põhimõte on väga lihtne. Saad valida endale sobiva raja, tempo, liikumisvahendi, kaaslased ja päeva, millal liikuda soovid. Paljud rajad on läbitavad jalgrattaga, tõukerattaga jms. Iga raja juures on ka täpsustav informatsioon. Rajale saad kaasa kaardid koos küsimuste ning lisainfoga. Vastused küsimustele leiad orienteerumispunktidest kohapeal (märgistatud oranži-valge tähisega, enamikel radadel kohapeal komposter lehe märgistamiseks).
Kaardid ja muu vajaliku saad ka ise välja printida või võtta kohalikest omavalitsustest, selleks märgitud kohtadest.

Täpsemalt loe SIIT

 
7.06.19

KULDPULMAPAARE oodatakse septembris austamispäevale

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit koostöös Rakvere kristlike kogudustega korraldab austamisürituse Lääne-Virumaa kuldpulmapaaridele ja kutsub üles teavitama inimestest, kel on täitunud või täitumas tänavu 50 abieluaastat.

Samuti on oodatud üritusele kõik need paarid, kel tänavu täitunud 5-aastase sammuga (55, 65 jne.) kuldpulmadele järgnevad pulma-aastapäevad.

Kõik on oodatud austamisüritusele kirja panema oma tänavu väärikat pulma-aastapäeva tähistavaid vanemaid, vanavanemaid või teisi lähedasi, teatades nendest hiljemalt 5.augustiks, kas e-posti ingrid.parnamae@virol.ee või telefoni 53040823 teel. Kirjale tuleb lisada ka vastuvõtule esitatud paaride posti või e-posti aadress.

VIROL tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnul on oluline, et väärtustaksime neid inimesi, kes on panustanud aastaid ühiselt oluliste pereväärtuste hoidmisele, tehes seda nii heas kui halvas, olles eeskujuks paljudele.

Karmeli Kogude pastor Gunnar Kotiesen lisas, et aasta-aastal kasvav osalemishuvi näitab ilmekalt kui suure tähendusväljaga on see sündmus nii tähtpäevalistele endile, kui nende laiemale pereringil.

Maakonnas toimub austamisüritus juba 9.korda ning leiab sellel aastal aset 6. septembril kell 13.00 Rakvere Kolmainu kirikus.

 

Lisainfo:
Sven Hõbemägi
Lääne-Viru Omavalitsuste Liit
Tegevdirektor
sven.hobemagi@virol.ee
tel. 53005652

 

 

23.05.19

 

Kutsume tunnustama täiskasvanud õppijaid

Täiskasvanuna uuesti õppima asumine nõuab sisemist motivatsiooni, julgust ning igapäeva elu kõrvalt on see suur väljakutse. Meie ümber on aga inimesi, kes leiavad jõu ning aja, et erinevate takistuste kiuste uuesti õpinguid alustada või end täiendada.

 

Sel aastal viib Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras konkurssi läbi kahes kategoorias – aasta õppija ja meie linna või valla õpitegu.

 

Ootame esitama aasta õppija kandidaadiks neid inimesi, kes on jätkanud täiskasvanuna katkenud haridusteed, osalenud täienduskursustel või omandanud uue eriala ning seeläbi muutnud oma elu.

 

Sel aastal soovime tunnustada ka õpitegusid, mis aitavad inimestel saada õppimisest positiivseid kogemusi, uusi teadmisi ja oskusi. Meie valla või linna õpitegu on nominatsioon, kuhu sobivad kogukondlikud õppimist edendavad ja toetavad teod ning mis aktiivsete kogukonna liikmete toel teoks saavad.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu nõunik Hille Ilves kutsub üles kohalike omavalitsusi täiskasvanud õppijaid märkama: Kohalikel omavalitsustel on suurepärane võimalus toetada ning märgata täiskasvanud õppijaid, kohalikke inimesi, kes tegelevad enese täiendamisega ja uute oskuste omandamisega. Kindlasti saavad need inimesed oma eluga paremini hakkama ning on ka kohalikul tasandil aktiivsemad."

Konkurssi korraldava Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andras koordinaator Monica Marfeldt kutsub üles märkama ja kandidaate esitama: „Tunnustuse saanud õppijate lood ja õpiteod on paljudele inimestele julgustuseks ja innustuseks, et jätkata poolelijäänud õpinguid või alustada täiesti uue eriala omandamist," sõnas Marfeldt.

 

2018. aasta õppija tiitliga pärjatud Oksana Kurvits omandas keskhariduse Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumis, sellele järgnesid õpingud Järvamaa kutsehariduskeskuses ja praegu õpib ta Lääne-Virumaa rakenduskõrgkoolis. Oksana julgustab kõiki õppima. Tuleb üle olla oma hirmudest ja astuda esimene samm, kui sa selle sammu teed oled juba võitja. Haridus annab nii majandusliku kui ka emotsionaalse kindluse," põhjendas Oksana.

Täiskasvanud õppijate ja õpitegude tunnustamine on üks osa oktoobris toimuvast traditsioonilisest täiskasvanud õppija nädalast, mille ajal on fookuses täiskasvanuna õppimine.

Aasta õppijat ja õpitegusid tunnustatakse 1. novembril täiskasvanud õppijate foorumil.

 

Kandidaate saab esitada 10. juunini 2019  veebilehel www.andras.ee/et/tunnustamine

Eelmiste aastate edulugudega saab tutvuda www.andras.ee/et/edulood

Lisainfo:
Monica Marfeldt
monica@andras.ee
621 1670

 

 

 

 

 

 

 

Hea turismiettevõtja!

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) ning Lääne-Viru Arenduskeskus ootavad Sind turismiettevõtjate kokkusaamisele 29. mail kl 14-18 Lammasmäe Puhkekeskusesse, et arutleda maakonna turismiettevõtete vajaduste üle ning teha plaane tulevikuks.

Oodatud on KÕIK majutuse, toitlustuse, aktiivse puhkuse, meelelahutuse ja muude turismiga seotud teenuste ja toodete pakkujad.

Paneme koos maakonna turismivankri veerema!

Registreeri end SIIN ning tulles haara võimalusel kaasa piknikukorv.

Olete lahkesti oodatud

 

 

 

Kutse Näpi õppekeskuse visoonipäevale 16 05 2019

Rakvere vald on üle võtmas Haridus- ja teadusministeeriumi haldusalast Vaeküla Kooli ning tahab luua selle baasil Näpile õppekeskuse, mis jätkaks HEV õpilastele sobiva õpikeskkonna võimaldamist maakonnas ning ühtlasi pakuks  tugiteenuseid ja õppenõustamist valla haridusasutustele.

Kutsume kõiki huvitatud osapooli 16. mail 2019 Näpi õppekeskusesse, et tutvustada kooli uut visiooni, arutleda koos kooli spetsialistidega erinevate haridusküsimuste üle ning vaadata kooliruume ja õpilastööde näitust.  

 

Osavõtuks palume registreeruda hiljemalt 10. mail SIIN

 

Päevakava on leitav SIIT 

 

 

 

Avatud on kogukondliku turvalisuse maakondlik toetusvoor

 

Kogukondliku turvalisuse maakondliku toetusvooru eesmärk on aidata kaasa ühiskonna kujunemisele, kus inimesed tunnevad end vabalt ja turvaliselt ning kogukonnad on turvalise elukeskkonna loomiseks võrgustunud, kus igaühe teadliku panuse ja kogukondliku koos tegutsemise kaudu on tagatud laiemalt ohtude ennetamine ning nutikas ja tulemuslik reageerimine õnnetustele, korrarikkumistele ja kuritegudele.

Täpsemalt vaata SIIT

Seiklusorienteerumine tuleb taas!

1. mai kuni 25. juuni toimub Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu eestvedamisel ning kohalike omavalitsuste ning Lääne-Viru Tervisenõukoguga koostöös Lääne-Virumaa seiklusorienteerumine.

Osalevad kõik 8 omavalitsust.

Seiklusliikumise eesmärk on tunda rõõmu vabas õhus liikumisest.
Seiklusorienteerumise põhimõte on väga lihtne. Saad valida endale sobiva raja, tempo, liikumisvahendi, kaaslased ja päeva, millal liikuda soovid. Paljud rajad on läbitavad jalgrattaga, tõukerattaga jms. Iga raja juures on ka täpsustav informatsioon. Rajale saad kaasa kaardid koos küsimuste ning lisainfoga. Vastused küsimustele leiad orienteerumispunktidest kohapeal (märgistatud oranži-valge tähisega, enamikel radadel kohapeal komposter lehe märgistamiseks).
Kaardid ja muu vajaliku saad ka ise välja printida või võtta kohalikest omavalitsustest, selleks märgitud kohtadest.

Täpsemalt loe SIIT

 

 

 

 

KOGUKONDLIKU TURVALISUSE TOETUSVOORU INFOPÄEV

Infopäev toimub 15.03.2019 kell 12.00 F.R.Kreutzwaldi 5, Rakvere. 

EDASI LOE SIIT!

Lisainfo Sirli Kapper, telefon +372 524 1280, e-post sirli.kapper@virol.ee

 

 

 

 

KOHALIKU OMAALGATUSE PROGRAMM

Kohaliku omaalgatuse programmi 2019. aasta kevadvoor on avatud. 

Taotluse esitamise tähtaeg on 01. aprill 2019 kell 16.30. 

Taotlus koos nõutud lisadega tuleb esitada elektrooniliselt Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu e-posti aadressile moonika.aruvainu@virol.ee

Infopäev taotlejatele toimub 15.03.2019 kell 11.00 F.R.Kreutzwaldi 5, Rakvere. 

EDASI LOE SIIT!

Lisainfo Moonika Aruvainu, telefon +372 524 3927, e-post moonika.aruvainu@virol.ee

 

 

 

18. märtsil toimub  Memento Rakvere Ühing MTÜ 30 aastapäeva pidulik tähistamine

 

Memento Rakvere Ühing MTÜ 30 aastapäeva pidulik tähistamine toimub  18.märtsil algusega kell 12.00 Pajusti klubis.

Oodatud on kõik ühingu algaastatel ühingu tegevusega seotud olnud inimesed, kõik represseerimiste all kannatanud ja kõik Memento Rakvere Ühingu liikmed.   Külalistena ootame ka kõiki neid, kellede jaoks  ajaloolise mälu säilitamine  on olnud tähtis ja oluline.

 

Üritusele on organiseeritud transport. Buss üritusele väljub 18.märtsil kell 11.15 ja 11.40 Rakvere Bussijaama tagusest parklast.

 

Täpsem info telefonil 53909601 või e-mail: rakverememento@gmail.com.

Aastapäevaürituse korraldavad Memento Rakvere Ühing MTÜ ja Pajusti klubi.
 

 

 

19.02.19

Lääne-Virumaa teenetemärgid antakse sellel aastal neljale inimesele

 

Lääne-Viru  Omavalitsuste Liit (VIROL) annab seoses Eesti Vabariigi 101. sünnipäevaga välja 3 maakonna kuldset vapimärki ja ühe hõbedase vapimärgi.

Kuldne vapimärk antakse Eesti Vabariigi kodanikule, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Lääne-Viru maakonna arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale. Hõbedane vapimärk antakse välismaalasele, kes ei ela Eestis ning kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Lääne-Viru maakonna arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale.

Lääne-Virumaa vapimärgi laureaatide väärikasse ritta lisanduvad sel aastal järgmised inimesed:

 

Lääne-Virumaa kuldne vapimärk

Riho Hütt- Maakonna kunstnike hea haldjas, kes on võimaldanud neil osaleda näitustel ja tuues Rakverre kuraatorina kunsti ka mujalt Eestist ja lausa maailmast. Riho Hütt on klaasikunstnik, kes talletanud end juba nüüd ajalukku, tema koduateljee on kujunenud omaette turismiatraktsiooniks ning legendaarseteks on saanud tema sünnipäevanäitused.

Riho Hütti klaasikunsti on tellitud paljudesse kodudesse, ta on teinud hulgaliselt auhindu ja teenete plaate. Ta on kutsutud osalema ka iga-aastaselt Eesti klaasikunstnike ülevaatenäitusele. Riho osaleb ka Lahemaa rahvamuusikute tegevuses, mängides torupilli ning harrastades tantse.

 

Sven Neudorf- Ettevõtja ja kaitseliitlane. Ta on 25 aastat Kaitseliidu Viru maleva liikmena autasustatud paljude erinevate Kaitseliidu autasudega, kuni Kaitseliidu Valge risti II klassini. Tema käe alt on selle aja jooksul saanud algteadmised riigikaitsest paljud noored.

 

Tõnu Paju-Tõnu Paju on ettevõtja, kes on ettevõtlusega tegelenud 27.aastat, alustades kodutehnika ja autokaupade  müügiga. Juba 2001.aastal valmis temale kuuluva äriühingu Wiru Auto poolt ehitatud autode müügisalong ja remonditöökoda, mis ilmestas nii Rakvere linna kui ka Lääne-Virumaad. Tänaseks on Wiru Autost saanud arenenud, stabiilne, hea mainega firma, kus töötab 18 inimest. Tõnu on lisaks sellele, et ta on maakonna kultuuri ning spordivaldkonna toetaja, abiks ka Rakvere Ametikoolile, kus noored saavad kaasaegses keskkonnas autoeriala õppe praktikat. Tõnu Paju kuulub ka ettevõtjate klubisse Wesenberg ja seda juba 90-ndate aastate lõpus ja omab suurt autoriteeti ja lugupidamist teiste klubi liikmete poolt.

Lääne-Virumaa hõbedane vapimärk

Andrejs Spridzāns-Dobele linnavolikogu esimees, kes on aidanud aastakümneid kaasa sõprussidemete loomisele, ning edasiarendamisele Lääne-Virumaa ja Dobele maakonna vahel ning seda nii ettevõtluse, kultuuri, hariduse kui ka teistes valdkondades. Ta on avatud ja igast Lääne-Virumaa külaskäigust viinud kaasa midagi õpetlikku oma kodukohta. Selline südamega koostöö on aidanud kaasa Dobele maakonna arendamisele ja samas on ta kogenenud poliitikuna  jaganud väärt nõuandeid ka virumaalastele.

 

Teenetemärgid antakse üle 23.veebruaril Rakvere Teatris Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu Eesti Vabariigi 101. Sünnipäevale pühendatud vastuvõtul.

 

 

8.jaanuaril toimus Rakvere linnavalitsuse valges saalis Lääne-Viru maakonna arengustrateegia 2030+ avalik aruteluseminar, kuhu oli kokku tulnud ca 50 maakonna arengu vastu huvi tundvat inimest. Toimus põnev ja haarav arutelu, mitmes erinevas valdkonnas. Maakonna arengustrateegia on avalikul väljapanekul kuni 25.jaanuarini ja dokumendid ning muu oluline info on lietav siit: https://www.virol.ee/avalikustamine

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit tänab eilsel arutelul osalejaid!

 

 

 

MAAKONNA KÕRGEIM AUTASU OOTAB KANDIDAATE

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) kutsub maakonna elanikke, asutusi ja organisatsioone üles esitama kandidaate, keda autasustada Lääne-Virumaa kõrgeima tunnustuse – vapimärgiga.

Välja antakse kahte liiki vapimärke. Lääne-Viru maakonna kuldne vapimärk omistatakse inimesele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega kultuuri, spordi, hariduse, sotsiaal- ja tervishoiu, majanduse, maaelu arendamise jm valdkonnas on oluliselt kaasa aidanud Lääne-Virumaa arengule. Samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale. Kandidaat ei pea olema maakonna elanik.

Lääne-Virumaa hõbedane vapimärk omistatakse mitte-eestlasele maakonnale osutatud eriliste teenete eest ja väljapaistvate saavutuste tunnustamiseks.

Kirjalikku taotlust koos põhjendusega oodatakse Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu büroole hiljemalt 7. jaanuariks aadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere või e-posti aadressil virol@virol.ee

Põhjenduses palume ära märkida, kellele ja mille eest vapimärki taotletakse ning taotleja kontaktandmed.

Lääne-Viru maakonna vapimärk on maakonna kõrgeim tunnustus aastast 2005.

Lääne-Viru maakonna vapimärgid antakse üle Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe pidulikul vastuvõtul 23. veebruaril Rakvere Teatris.

 

Lisainfo:
Sven Hõbemägi, VIROL tegevdirektor
Tel. +372 53005652

 

 

 

« Tagasi

Väärfilmiõhtu "Astrid Lindgreni rääkimata lugu".

 Väärfilmiõhtu "Astrid Lindgreni rääkimata lugu".

 

15. novembril 2018 toimub Rakvere Teatrikinos järjekordne Euroopa väärtfilmiõhtu "Astrid Lindgreni rääkimata lugu". 
Film on kõigile TASUTA!

Lisainfo Rakvere Teatrikino kodulehel http://www.rakvereteater.ee/…/astrid-lindgreni-raakimata-l…/

Kas leidub Eestis last, kes pole lugenud Astrid Lindgreni raamatuid ja kes pole täiskasvanuna kasvõi korraks mõelnud, kuidas Lindgren lapse hinge iga viimast kui soppi nii hästi tundis ja selle täiskasvanute maailmast säärase hellusega kõrgemale oskas asetada?

Tuntud Taani režissöör Pernille Fischer Christensen („Keegi, keda sa armastad", „Perekond") käsitleb oma viimases linateoses armastuse ja soojusega noore Astrid Lindgreni kirjanikuks kujunemist ning tema kirjatööde mõju lastele, ilma et me kinolinal Astridit ennast raamatut kirjutamas näeks, mida ju ühelt eluloofilmilt võiks oodata. Näeme hoopis noore tüdruku lapsepõlve halastamatut katkemist ning seda, kuidas täiskasvanute maailm ja ühiskond teda alt veavad. Kuid Astridi põues on kõik tulevased Lotad, Pipid, Emilid ja Karlssonid, aga ka lõputu hulk teisi suure südame ja õiglase meelega tegelasi, kes katsumustele vaatamata on meie kõigi õnneks tulvil armastust ja hoolt nõrgemate vastu.

Astridi osatäitjana näeme võrratut Alba Augustit (Bille ja Pernilla Augusti tütar, Berlinale tänavune Shooting Star), kes on hetkel üks paljutõotavamaid noori Skandinaavia näitlejaid.

Filmi pikkus: 2h 3min

 


 

 

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit kutsub tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid

 

 

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL)  kutsub üles esitama kandidaate üleriigilise tunnustussüsteemi "Eestimaa õpib ja tänab" konkursile, mille eesmärk  on tunnustada ja tutvustada üldsusele Lääne-Viru maakonna haridustöötajate  tegevust, selgitada tehtud töö  tulemuste põhjal välja maakonna haridustöötajaid, kes on oma töös saavutanud väljapaistvaid tulemusi ja pälvinud kolleegide, õpilaste ja lastevanemate lugupidamise.

 

Maakondlik konkurss on seotud üleriiglise konkursiga ning laureaadid valitakse 13 üleriigilises ja 3 maakondlikus kategoorias. Sellel aastal on maakondlikult ja üleriigliselt üks kattuv kategooria, milleks on elutöö kategooria. Kuna üleriigilise elutööpreemia tunnustuse eesmärk on tunnustada riiklikult silmapaistnud haridustöötajaid, siis VIROL-i soov on tunnustada meie maakonna tasandil pikaajaliselt maakonna haridusse panustanud inimesi ning seega saab sellesse kategooriasse kandidaate esitada nii üleriigiliselt kui ka maakondlikult.

 

Sel aastal on üheks Aasta Õpetaja konkursi kategooriaks Aasta Kooli konkurss, mille eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt, hinnatakse koostööd ning kus valitsevad üksteist toetavad suhted. Eesti parim üldhariduskool selgub žürii ja rahvahääletuse tulemusel ning kuulutatakse välja 31. mail Terevisiooni erisaates" .

 

Kandidaate üleriigiliselt tunnustatud kategooriate auhindadele saab esitada 18.aprillini Haridus-ja Teadusministeeriumi veebilehel aadressil www.hm.ee/gala, kust leiab ka tunnustamisstatuudid.

 

Üleriigiliselt tunnustatud kategooriad on:

Aasta lasteaiaõpetaja,

Aasta klassiõpetaja,

Aasta klassijuhataja,

Aasta põhikooli aineõpetaja,

Aasta gümnaasiumiõpetaja,

Aasta kutseõppeasutuse õpetaja,

Aasta õppejõud,

Aasta tugispetsialist,

Aasta õppeasutuse juht,

Aasta haridustegu,

Aasta hariduse sõber

Elutööpreemia

Aasta Kool

 

VIROLi moodustatud maakondlik komisjon valib igasse kategooriasse (välja arvatud kategooriad Aasta õppejõud, riiklik elutööpreemia ja Aasta Kool) esitatud kandidaatide seast ühe kandidaadi esitamiseks üleriigilisele komisjonile. Komisjoni esitatud kandidaat on ka laureaat vastavas kategoorias Lääne-Virumaal.

 

Komisjoni kuulub VIROL hariduskomisjoni, Lääne-Virumaa Haridustöötajate Liidu, Lääne-Viru Koolijuhtide Ühenduse, Lääne-Viru Haridusjuhtide Liidu, Lääne-Virumaa Alushariduse Juhtide Liidu, Lääne-Virumaa Õpilasesinduse ning maakondlike ainesektsioonide esindaja.

 

Kandidaate maakondlikele täiendavatele kategooriatele saab esitada samuti 18.aprillini ning seda saab teha aadressil:

https://www.virol.ee/uleriigilise-tunnustussusteemi-eestimaa-opib-ja-tanab-laane-viru-maakondliku-konkurss

 

 

Lisainfo: VIROL tegevdirektor Sven Hõbemägi, e-post: sven.hobemagi@virol.ee, tel.5300 5652

20.06.19

VIROL sotsiaalmeedias

LÄÄNE-VIRUMAA 

OMAVALITSUSÜKSUSI: 8

ELANIKE ARV: 60 184 (seisuga 01.01.2019)

PINDALA:  3 695,72 km²

SUURIM OMAVALITSUSÜKSUS ELANIKE ARVULT:

Rakvere linn 15 371 (seisuga 01.01.2019)

SUURIM OMAVALITSUSÜKSUS PINDALALT:

Vinni vald 1013.83 km²