20.11.19
Pressiteade
 
Lääne-Viru Omavalitsuste Liit
20.11.2019
 
 
Eile 19. novembril toimus Kundas elanikkonnakaitse teemaline kriisideks valmistumise õppepäev.
Tegemist oli Lääne-Viru maakonnas kolmanda elanikkonnakaitse teemalise kriisideks valmistumise õppepäevaga. Sellel aastal on õppepäevad toimunud juba ka Haljala vallas ning Rakvere linnas.
Kriisiõppepäevade raames saavad osalejad põhjalikud teadmised sellest, millised kitsaskohad kriisisituatsioonides neid oma kogukonnas ohustavad. Selguvad täpsemalt, millised on need valdkonnad, mis vajaksid kogukonnas kaardistust, et kogukond oskaks kriisisituatsioonides läbimõeldut tegutseda ja saaks vajadusel hakkama ilma abi saabumiseta kuni 7 järjestikust ööpäeva.
Kriisiõppepäevad toimuvad maakonnas kõikides omavalitsustes lauaõppe meetodil, mis koosneb kolmest kaasusest. Sealhulgas keskendutakse eraldi ka meditsiinilisele kaasusele, kus käsitletakse kodust ravimivaru ning elupäästvat esmaabi. Osalejad saavad kõiki vajalikke elupäästva esmaabi võtteid katsetada ka praktiliselt Rakvere Haigla ekspertide juhendamisel.
Kriisiõppepäeva ühe osana toimub ka praktiline priimuste kasutamise õpe, mille käigus saavad osalejad ise 7 ööpäeva kriisivaru komplektides sisalduvatest toodetest toiduvalmistamist proovida.
Kriisiõppepäevad jätkuvad ka järgmisel aastal ning 2020. aasta jaanuarist on õppepäevad planeeritud Vinni-, Kadrina-, Tapa- ning Väike-Maarja valda.
Kriisideks valmistumise õppepäevad toimuvad Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu, Lääne-Viru maakonna turvalisuse nõukogu, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti eestvedamisel.
Täpsem informatsioon õppepäevade toimumisaegadest leitav peagi VIROL kodulehelt www.virol.ee
 
 
 
 
« Tagasi

9. oktoobril toimub kriisiõppepäev Rakvere linnas!

Kriisiõppepäeva Rakvere linnas 9. oktoobril 2019 kell 13:00-18:00.

Asukoht Tartu tänav 61, Rakvere linn, Lääne-Virumaa.

 

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit koostöös Lääne-Viru turvalisuse nõukogu, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveametiga korraldavad elanikkonnakaitse teemalist kriisideks valmistumise õppepäeva.

Teema: Kriisideks valmistumine ning kogukonna teadlikkuse ja oskuste suurendamine läbi lauaõppuse meetodi.

Sihtrühm: Rakvere linna ja Rakvere valla kogukonna eestvedajad ja aktiivsed liikmed; linnaosavanemad; vallavanemad; külavanemad; kogukonda arendavate MTÜ-de juhid; kohaliku omavalitsuse esindajad ning inimesed kes tulevikus sooviksid antud valdkonnaga tegeleda oma kogukonnas.

 

Kõikide osalejate vahel loositakse õppepäeva lõpus välja 5 kriisivaru komplekti, mis sisaldavad ka selliseid vajalikke esemeid nagu akupank, taskulamp, raadio ja palju muud!

Ning lisaks läheb loosi ka meditsiinivaru komplekt, mille on komplekteerinud Rakvere Haigla!

 

 

Kriisiõppepäevale registreerimine: SIIT

 

 

Lisainfo: sirli.kapper@virol.ee või tel. 524 1280

 

Päevakava leitav siit: