Sihtkohaturundus ja turismiareng Lääne-Virumaal

Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit on jõuliselt asunud tegutsema maakonna tuntuse tõstmise ja Lääne-Virumaa kui sihtkoha turundamisega. Eesmärk on tuua maakond Eesti turismikaardile ning tutvustada Lääne-Viru mitmekülgseid võimalusi nii külalis-, elu- kui ettevõtluskeskkonnana. Täpsem info projekti kohta SIIN.

Soovime tutvustada Lääne-Virumaad kui põnevat ja tegevusküllast sihtkohta ning suurendada kogu maakonna tuntust. Loome turismiteenuste pakkujatele ühise katuse, võimaluse turismivaldkonnas kaasa rääkida ja teha sisukat koostööd ning olla kursis turismimaastiku suundadega.

Planeeritud on avada maakonna veebipõhine infovärav, käivitada turismiettevõtjate arenguprogramm, panna alus maakonna ühisturundusele, töötada välja turundusmaterjalid, osaleda turismimessidel, korraldada turismiobjektide viidastus ning luua valmisolek edaspidiseks liitumiseks DMO ehk sihtkoha juhtimise organisatsiooniga.

Tööd on alustatud turismiettevõtjate võrgustamisega, peetud on turismiasjaliste esimene suurem kokkusaamine, kus saadi üksteisega tuttavaks ning tutvustati plaane ja koostöövõimalusi.

Turismiettevõtjate infovoos hoidmiseks on loodud maakonna turismiettevõtjate infokiri ning lõpptarbijale ehk turistile suunatud uudiskiri. Ellu on kutsutud sotsiaalmeedia kanalid Facebookis, Instagramis, TikTokis ja LinkedInis. Loodud on  turismikoordinaatori ja turundusspetsialisti ametikohad, kohalike turismiobjektide andmeid haldab andmehaldusspetsialist. Soovime pakkuda parimat tuge, asjatundlikku nõu ja tulemuslikku koostööd.

Hea turismiettevõtja, kui soovid kursis olla Lääne-Viru turismiuudistega, siis liitu Lääne-Virumaa turismiettevõtjate infokirjaga SIIN.

SIIN saad liituda lõpptarbijale ehk turistile suunatud igakuise uudiskirjaga.

Jälgi ka Visit Viru sotsiaalmeedia kanaleid ja jaga meiega oma ettevõtte uudiseid, mida võiksime oma kanalites kajastada.

 

Maie Urbas

Turismivaldkonna juht, tootearendus, sündmused, Green Key koordinaator, kestlikkus, kultuur, toit, äriturism
Tel. 5014287   
maie.urbas(ätt)virol.ee
turism(ätt)virol.ee

 

Kaarin Vask

Turundus, statistika, analüütika, giidid, loodusteemad
Tel. 5027114   
kaarin.vask(ätt)virol.ee

 

Helin Siibak

Andmehaldus, visitestonia.com, külalislahkus, ligipääsetavus
Tel. 5911 1184
helin.siibak(ätt)virol.ee