11.02.20

Projekt: 30 aastat edukat koostööd

Projekti algus ja lõpp: 01.07.2019-20.04.2020

Projekti kogumaksumus: Projekti kogumaksumus on 10 080 eurot

Projekti rahastaja: Euroopa Liidu programm "Kodanike Euroopa".

Kaasrahastus Europe Direct teabekeskus Lääne-Virumaa

Toetuse saaja: Lääne-Viru Omavalitsuste Liit

Projekti lühikirjeldus ja eesmärk: Projekti eesmärk on tähistada kahe maakonna, Lääne-Virumaa ja Kreis Plön (Saksamaa), 30ndat sõpruse aastapäeva. Aastakümneid kestnud sõprus ei ole olnud pelgalt sõprus maakondlikul tasandil, vaid sõprus kahe maakonna omavalitsuste, MTÜ-de, koolide ja inimeste vahel. Sõpruse tähistamine toimub 02.07-07.07, mil Lääne-Virumaad külastab ametlik delegatsioon Plöni maakonnast ning delegatsioon Lütjenburgist. Nädala jooksul toimuvad erinevad külastused omavalitsustesse, koostööseminar ning sõpruse tähistamise pidulik õhtu Rakvere Linnuses, kus allkirjastatakse koostööleping kahe maakonna vahel. Külaliste nädal lõpeb tantsu- ja laulupeo külastusega. Lääne-Viru ja Plöni maakonna koostöö sai alguse 1989. aastal, mil allkirjastati partnerlusleping tollase Rakvere rajooni ja Plöni maakonna vahel. Koostöö on kestnud edukalt 30. aastat.

Projekti tegevused: 

03.04.2019 Omavalitsuste päev – eesmärgiks oli tugevdada sõprust kahe riigi omavalitsuste vahel, seada uusi eesmärke ja koostöösihte. Toimusid kohtumised Tapa ja Haljala valla ning Rakvere linna esindajatega.

04.07.2019 Koostöökonverents „30 aastat sõprust Lääne-Viru ja Plöni maakonna vahel" – Konverentsi peamised teemad olid haldureform, Euroopa Liit, 30 aastat sõprust kahe maakonna vahel, koostöö hetkeseis ja vaade tulevikku. Konverentsil pandi paika uued eesmärgid edaspidiseks koostööks.

04.07.2019 Eesti – Saksa sõprusõhtu Rakvere linnuses – sõprusõhtul allkirjastati kahe maakonna vahel uuendatud koostööleping, kus pooled leppisid kokku, et jätkavad 30 aastat kestnud koostööd, hoiavad ja edendavad tekkinud kontakte ja sõprust. Koostöös prioriteetideks on ühisporjektid majandusarengu ja keskkonna, hariduse, kultuuri, noorsootöö ja ettevõtluse valdkondades.

Rakvere linnale anti üle Lütjenburgi esindaja, härra Zigurd Zillmanni, poolt hinnaline margikogu, millega kõik saavad tutvuda Rakveres Rehbinderi majas, kus on avatud margikogule pühendatud näitus.

05.-06.07.2019 Tantsu- ja laulupeo külastamine

Lisaks toimus 26. septembril Rakvere Reaalgümnaasiumis saksa keele õpetajate eesvedamisel Euroopa keeltepäevale pühendatud viktoriin, mille eesmärgiks oli Saksa keele ja kultuuri tutvustamine.

21. oktoobril avati pidulikult Rehbinderi majas Zigurd Zillmanni margikogu näitus. Näitus on osa Rehbinderi muuseumi haridusprogrammist, mille käigus saab külastaja ülevaate markide olulisusest ja ajaloost Eestis. Programmi lõpetuseks saab külastaja saata endale päris kirja (või joonistuse) päris margiga. 

Projekti partnerid: Kreis Plön (Saksamaa), Lääne-Viru maakonna omavalitsused, Europe Direct teabekeskus Lääne-Virumaa

Osalemine: projektis osales 92 kodanikku, kellest 64 oli Kreis Plönist ja Lütjenburgist, Saksamaalt ning 28 oli Lääne-Virumaalt, Eestist.

Projekti koordinaator: Moonika Aruvainu +372 524 3927 moonika.aruvainu@virol.ee

 

foto: Ain Liiva